headerphoto


Tiskové zprávy

Cena za teplo v roce 2019 a 2020

Rok 2019 byl oproti dlouhodobému průměru výrazně teplejší, v topné sezóně byl teplotně velmi podobný jako rok 2018. Tato skutečnost se příznivě promítne do celkových nákladů, které odběratelé za teplo v Havířově zaplatí.


Nadační fond TEPLO NA DLANI Vám pomáhá už rok

Je to již více než rok, kdy se Havířovská teplárenská společnost, a.s. rozhodla s podporou města Havířova založit Nadační fond TEPLO NA DLANI, který má za cíl podporovat obyvatele města Havířova v dosahování veřejně prospěšných cílů v různých oblastech. V roce 2018 vyhlásil nadační fond projekty, které byly navrženy s cílem využití pro všechny věkové kategorie.


Nadační fond TEPLO NA DLANI rozdal dětem vánoční dárky

Další rok je nenávratně pryč, avšak stojí za to připomenout si jeho nejkrásnější část, Vánoce. Vzpomínáte si, jak jste jako malé děti psali dopisy s přáními a Vaši rodiče je pak Ježíškovi posílali?
Loni se náš Nadační fond TEPLO NA DLANI rozhodl, že všem obyvatelům města Havířova poskytne příležitost si takový dopis napsat a vybraným jedincům jejich přání splnit.


Začátek topné sezóny se blíží, máte správně nastavené radiátory?

Astronomický podzim již začal a možná jste už pocítili, že i ve vašem bytě je chladněji. Během několika dní se už pravděpodobně začne topit. Věnujte pár minut na rychlou kontrolu topných těles, aby na vás místo tepla nečekaly studené radiátory.


Nadační fond TEPLO NA DLANI vyhlásil projekty pro rok 2018

Nadační fond TEPLO NA DLANI již na svých webových stránkách zveřejnil první dotační tituly pro rok 2018, do kterých se může přihlásit každý, kdo splňuje kritéria pro poskytnutí příspěvku. V současnosti již probíhají registrace do projektu „Velikonoční výlet pro seniory“ v hodnotě 50 000 Kč, který je určen pro organizace, spolky, kluby a jiné instituce na území města Havířova, které poskytují sociální služby seniorům.


Cena tepla pro rok 2018

Rada města Havířova na svém prosincovém jednání vzala na vědomí mírné zvýšení ceny tepla Havířovské teplárenské společnosti (HTS) pro rok 2018. Průměrná cena tepla pro domácnosti a nebytové prostory tak bude činit 506,16 Kč/GJ bez DPH a bude o 0,4 % vyšší než výsledná cena tepla za rok 2017, kterou HTS očekává dle stavu k 1. 12. 2017.


Havířovská teplárenská společnost, a.s. založila Nadační fond TEPLO NA DLANI

Havířovská teplárenská společnost, a.s. každým rokem přispívala organizacím a podporovala obyvatele města Havířova v různých oblastech. Vzhledem ke stále rostoucímu počtu žadatelů finanční pomoc se vedení společnosti rozhodlo s podporou města Havířova založit Nadační fond TEPLO NA DLANI, jehož posláním je dosahování veřejně prospěšných cílů zejména v oblasti sociální, kulturní, vzdělávací, sportovní, ekologické, a to na území města Havířova.


Zahájení otopné sezony

Havířovská teplárenská společnost, a.s. zahájila otopné období a v souvislosti s touto činností řeší velké množství dotazů ze strany
odběratelů. Na nejčastější otázky odpovídá Ing. Ladislav Moravec, technický náměstek Havířovské teplárenské společnosti.


Víte, jak vypadá teplo očima dětí?

Tuto soutěžní otázku položila Havířovská teplárenská společnost, a.s. všem mateřským školám, které mají sídlo na území města Havířova. Začala tak výtvarná soutěž, v níž měly děti za úkol nakreslit, co si představují pod pojmem „teplo“. Celkem se do soutěže zapojilo 16 školek a děti vytvořily krásné, nápadité a originální obrázky, na nichž dominovalo sluníčko, potrubí nebo vláček s uhlím. Všichni měli možnost vyhrát hlavní cenu, kterou byl sponzorský dar v hodnotě 10 000 Kč. 


Je tepelné čerpadlo vhodné i pro vás?

Tepelné čerpadlo je dnes velmi moderní pojem. Technologie je to bezpochyby přelomová. Jeho využití je široké, od sušiček na prádlo až po vytápění desítek domácností. Nelze jednoznačně určit, zda je tepelné čerpadlo pro vytápění vhodné a výhodné právě pro Vás. Je potřeba zvážit mnoho aspektů. Rozhodující je např. vytápěná plocha a počet bytů, současná cena tepla, resp. náklady na vytápění. Individuální jsou výdaje na změnu způsobu vytápění, volba a cena záložního zdroje, ale také povinnosti a náklady spojené s následným provozem (kontroly, revize atd.).


ERASMUS+ SPŠE Košice - Havířov

V rámci projektu Erasmus+ měla SPŠE Havířov možnost podílet se na projektu ve spolupráci se SPŠE Košice. Cílem dvoutýdenního výměnného pobytu bylo získání odborné praxe a poznání života na partnerské škole. Jedním z nejzajímavějších pracovišť byla HTS, a.s. 


Cena tepla za rok 2016 bude nejnižší za poslední 3 roky. 

Cena tepla pro rok 2017 bude ještě nižší!

Cena tepla pro domácnosti a nebytové prostory, jež zásobuje teplem Havířovská teplárenská společnost, a.s. (HTS), bude za rok 2016 nejnižší za poslední tři roky. Důvodem je jednak teplotní průběh v předchozích letech, kdy zejména rok 2014 byl rekordně teplý, a také úsporná opatření na straně distributora.


HTS nově zásobuje teplem i OC Rotunda

Nejnovější nákupní centrum, nacházející se na ulici Těšínská v Havířově, bylo připojeno k centrálnímu zásobování teplem, a po zdárném zkušebním provozu zde bylo dne 16. 11. 2016 na základě kolaudačního souhlasu naplno spuštěno vytápění.


Havířovské děti hledaly v soutěži způsob, jak obdarovat město

Slavnostním vyhlášením a předáním cen skončila 14. prosince 2016 v KD Radost v Havířově výtvarně-ekologická soutěž Dárek pro naše město. Do soutěže, kterou pro havířovské děti připravila Veolia Energie ČR společně s Havířovskou teplárenskou společností, se zapojilo celkem 19 tříd z 10 škol.


HTS je připravena na novou sezonu

Systém centrálního vytápění v Havířově byl po dosažení legislativních požadavků, především pak díky nízkým nočním teplotám, spuštěn 20. 9. 2016 ve večerních hodinách.


Odpojování od centrálního zásobování teplem /CZT/ není v zájmu občanů Havířova, říká Karel Žák ze SON

Občané města  Havířova, zvláště pak členové SBD, jsou v současné době oslovováni s nabídkou na přechod k údajně levnějšímu teplu instalací vlastního zdroje tepla - tepelných čerpadel. Nic proti pokroku, pokud by to bylo skutečně výhodnější.


Je cena tepla v Havířově vysoká? Rozhodně ne! tvrdí HTS

V poslední době se v Havířově objevují názory, že je cena tepla pro havířovské domácnosti a podnikatele neúměrně vysoká. Nezřídka je označována za jednu z nejvyšších v České republice. Je tomu skutečně tak? Rozhodně ne!


Cena tepla od HTS  je více než konkurenceschopná říká ředitel Radim Hanzel

Jak se daří společnosti, která v Havířově zajišťuje dodávky tepla a teplé vody v době, kdy se zvyšuje konkurence i v tomto odvětví, jsme se zeptali ředitele Havířovské teplárenské společnosti, Bc. Radima Hanzela . . .


HTS: Zachráníme v Havířově centrální zásobování teplem ?

Odchod od CZT je téma v současné době velmi diskutované. Jedná se o velmi důležitý krok, s dopadem na desítky let.


Cena tepla pro rok 2016 se v Havířově mírně zvýší

Průměrná cena tepla dodávaného ze zařízení Havířovské teplárenské společnosti, a.s. (HTS) bude pro rok 2016 na úrovni 475,94 Kč/GJ bez DPH. To znamená meziroční nárůst o 1,7 %.

Havířovská teplárenská společnost investuje do rekonstrukcí a oprav

Havířovská teplárenská společnost, a.s. (HTS) zajišťuje dodávky tepla pro ústřední vytápění a přípravu teplé vody pro více než 20 000 domácností ve městě Havířově. Mimo 74 hlavních předávacích stanic, 192 objektových stanic a 9 plynových kotelen provozuje společnost ve městě Havířově cca 39 km tras sekundárních tepelných sítí. 


Alternativní způsob vytápění neznamená levnější

Pokud zvažujete ve vašem objektu vybudovat vlastní zdroj vytápění a odpojit se od soustavy zásobování tepelnou energií, pak byste měli vyhodnotiti všechny výhody i nevýhody. Alternativní vytápění nemusí nutně znamenat cenově výhodnější variantu k teplu odebíranému z teplárny. Varuje Newsletter Tepláren Brno.

Rizika odpojování: pozor na "výhodné" nabídky

Při prezentování výhod domovních kotelen používají někteří obchodníci neúplné a zkreslené informace.

Současná doba přeje úsporám a snižování nákladů. Lidé často a rádi hledají možnosti jak ušetřit a službu či zboží získat levněji. Vedle seriózních dodavatelů tak vzniká prostor pro ty, kteří pouze využívají existujícího trendu a jako finančně výhodnou nabídku zákazníkům vnucují aušus nebo slibují to, co není pravda. Tyto praktiky se bohužel nevyhýbají ani teplárenství...


HTS informuje: Cena tepla v Havířově

Hlavní činností Havířovské teplárenské společnosti (HTS) je distribuce a výroba tepelné energie při trvalém zvyšování kvality poskytovaných služeb zákazníkům. Především vlastními pracovníky zajišťujeme provozuschopnost našich technologických zařízení a nepřetržitou službou dispečinku rychle reagujeme na přání našich zákazníků a na odstraňování poruch při dodávkách tepelné energie.

Havířovská teplárenská společnost informuje

Letošní zima přinesla velké množství sněhu, který pokryl prostranství mezi obytnými domy v Havířově. V současné době tento sníh postupně taje. Na některých místech taje rychleji, což vyvolává zájem občanů o tepelné ztráty v rozvodech tepla společnosti Havířovská teplárenská společnost, a.s. Havířovská teplárenská společnost zahájila otopné období 2009 – 2010

Teplo léta, dlouhé, slunečné dny a vysoké denní teploty jsou už nenávratně za námi. Havířovská teplárenská společnost, a.s. (HTS) proto  zahájila otopné období 2009/2010. Legislativa určuje pravidla pro dodavatele tepelné energie a stanovuje, že otopné období začíná 1. září a končí 31. května následujícího roku. Dále také říká, že dodávka tepla se zahájí v otopném období, když průměrná denní teplota venkovního vzduchu…Topné období už po letní pauze klepe na dveře

Havířov - Od září už mohou začít dodavatelé tepla s výhřevem, ale prozatím budou držet pohotovost a ventily otevřou až podle nepřízně počasí.

Po skončení prázdnin začíná podle zákona topná sezona. Radiátory však zůstanou ještě chvíli chladné a vyhřívat byty se budou až v návaznosti na počasí.


Cena tepla v Havířově v roce 2009 je na republikovém průměru

Topíte draze nebo levně? Většinu domácností v Havířově zásobuje teplem Havířovská teplárenská společnost (HTS), takže lidé jsou odkázáni na tento zdroj tepla a také na ceny, které HTS stanoví. Je tato cena nízká či vysoká? . . .


Může dodavatel dodávat teplo zákazníkům, kteří ho nechtějí?

Stále ještě přežívají názory a opakují se stížnosti, že dodavatel tepla se nemá k tomu, aby zajišťoval noční útlum dodávky tepla. Občané v pozici vlastníků domů domu nebo uživatelů bytu se dotazují, zda omezení nočního vytápění je stanoveno v energetické legislativě a kdo je povinen je zajišťovat . . .Certifikace ISO

QMS, EMS a BOZP

Havířovská teplárenská společnost, a.s. je od roku 2003 držitelem certifikátů jakosti dle norem ČSN EN ISO 9001 (QMS), ČSN EN ISO 14001 (EMS) a ČSN ISO 45001:2018 (BOZP). Získané certifikáty jsou platné pro oblast „Výroba a rozvod tepelné energie“ a pro oblast „Výroba a opravy předávacích stanic“.